Očarljiv apartma v središču starega mestnega jedra, s čudovitim razgledom na zaliv Valdibora namenjen tistim, ki želijo doživeti sredozemski slog življenja.
To dvosobno stanovanje površine cca. 97 m2, se nahaja v 3. nadstropju in podstrešju tipične stare meščanske hiše v zgodovinskem jedru. Okna v dnevni sobi ponujajo krasen razgled na morje. Stanovanje je naseljeno, ampak lastniki so se pripravljeni izseliti v zelo kratkem roku.
Hiša naj bi bila zgrajena v teku osemnajstega stoletja, a stanovanje je temeljito renovirano leta 2019. Hiša ima pritličje, tri nadstropja nad tlemi in mansardo. Povezavo med nadstropji omogoča leseno notranje stopnišče. Masivne nosilne stene so zgrajene iz kamna. Izdelana je lesena medetažna konstrukcija. Vgrajena je lesena strešna konstrukcija. Streha je narejena kot poševna, prekrita s korci.
Lokacija
Glede na to, da stanovanje leži v centru Rovinja, v bližini se nahajajo trgovine, bari, banke, šole, pošta, muzej, cerkev, nakupovalni center, marina, gostilne in restavracije. Razdalja do plaže Monte znaša le 0,3 km. Naravne in kulturne znamenitosti v širšem območju:
- 1,8 km
gozdni park Zlatni rt s številnimi naravnimi plažami in sprehajalnimi potmi v senci borovcev je primeren za različne športne aktivnosti;
- 8 km
Ornitološki park Palud je močvirnato območje, v katerem gnezdi več kod 250 vrst ptic; leži južno od Rovinja in
- 13 km
potopljena kanjonska dolina - Limski zaliv je ena od najlepših naravnih znamenitosti v Istri; v zalivu se vzgajajo ribe in školjke.
Najbližji vstop na avtocesto (Kanfanar) je oddaljen 14 km, a najbližje letališča Pula je oddaljeno 39 km. Ostala mesta so oddaljena:
Bale 14 km,
Poreč 35 km, Ljubljana 187 km, Maribor 314 km in Dunaj 570 km.
Razpored prostorov
Stanovanje se sestoji od 2. nadstropja v izmeri 62 m2 in podstrešja v izmeri 35 m2. V 3. nadstropju se nahajajo kuhinja z jedilnico, dnevna soba, spalnica, kopalnica in shramba, medtem ko se v podstrešju nahajajo spalnica in en prostor. Stanovanje gleda na severovzhod.
Ogrevanje in hlajenje
Stanovanje je opremljeno s inverterskim klima napravami (2x), pečjo na drva in električnim bojlerom za ogrevanje sanitarne vode.
Stavbno pohištvo in oprema
Vgrajeno stabno pohištvo: PVC okna z dvojno zasteklitvijo in strešna okna. Vgrajena je naslednja oprema: razsvetljava, domofon, moderna sanitarna oprema, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in LCD TV.
Talne obloge
Tlo so obložena s keramičnimi ploščicami in z deckingom.
Pohištvo
Cena stanovanja vključuje vse pohištvo, razen nekaj kosov.
Parkiranje in pritikline
Poleg stanovanja je v ceni nepremičnine še shramba 6,9 m2. Parkirišče Valdibora je oddaljeno 250 m.
Infrastruktura
Dostopna pot je tlakovana s kamnom. Hiša je priklopljena na kanalizacijsko omrežje. Stanovanje je opremljeno s priključkom na elektroenergetsko omrežje, s priključkom na vodovod in z telefonskim priključkom.